مقالات آموزشی

چگونه جواهرات نقره خود را تمیز کنیم؟

چگونه جواهرات نقره خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله نحوه تمیز کردن جواهرات نقره را بررسی خواهیم کرد.

نشاسته ذرت

خمیری از نشاسته ذرت و آب می تواند درخشش را به نقره های شما بازگرداند. این خمیر را با یک پارچه مرطوب بر روی نقره قرار دهید. فرصت دهید تا خشک شود و سپس با یک حوله زبر آن را تمیز کنید.

ژل ضدعفونی کننده دست

ژل آنتی باکتریال ضدعفونی کننده دست نه تنها با میکروب ها مبارزه می کند بلکه جلا دهنده ای بسیار عالی برای نقره است. چند قطره از این ژل را بر روی پارچه نرمی ریخته و بخش های سیاه شده نقره را با آن تمیز کنید.

خمیردندان

مقداری خمیردندان را روی پارچه ای زده و بر بخش های تیره نقره بکشید. سپس بخش هایی که با خمیردندان تمیز شده را پاک و خشک کنید تا درخشش آن را با چشمان خود ببینید.

شیشه پاک کن

شیشه پاک کن را روی پارچه یا مسواکی اسپری کرده و از آن برای تمیز کردن نقره استفاده کنید. با این کار نقره شما مثل روز اول براق و درخشان خواهد شد.

نرم کننده مو

تمامی مواد ذکر شده تا اینجا برای براق کردن نقره های تیره و سیاه شده به کار برده می شوند. اما برای جلوگیری از سیاه شدن نقره نیز می توانید مقداری نرم کننده مو را بر روی نقره تمیز مالیده و بگذارید خشک شود.

گچ

برای براق ماندن نقره ها و جلوگیری از سیاه شدن آنها همچنین می توانید چند قلم گچ را در قفسه یا کشویی که آنها را نگهداری می کنید بگذارید. گچ ها رطوبت را به خود جذب کرده و از سیاه شدن نقره ها جلوگیری می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *